14 Ekim 2018 Pazar

Günün Notları

Özlediğim seriye geri dönme zamanı! Karşınızda bu sezonun ilk notları. :)

- Her sezon ya da festival haftası için çanta hazırlamaya, kitap seçmeye, bilet peşinde koşmaya bayılıyorum. Bu fotoğraflar da minik bir seriye dönüştü sayılır.


- Bu hafta yıllık izindeydik. Tam bir kafa dinleme haftası oldu.

- Sezon açılışımızı Don Kişot balesi ile yaptık. Etkinlik sonrasında söylediğim ilk şey "zarafeti özlemişim" oldu. Çok keyifli bir gösteriydi. Fırsat bulursanız izleyin derim.


- Artık klasik haline gelen ada gezilerimizden birini yaptık. Her ne kadar Heybeliada çok sessiz ve Büyükada inadına kalabalık olsa da ada yolculuğu bile tek başına iyi hissettirmeye yetti.

- Fakat sizinle Büyükada'da kahve içmek için düzgün bir yer bulmanın zorluğu üzerine de konuşmak isterim. Geçtiğimiz yıl Dut Coffee açılınca ve kahvelerini denedikten sonra çok mutlu olmuş ve adada kahve durağımız olarak belirlemiştik ancak bu yıl gittiğimizde yerinde sıradan bir kafe vardı, maalesef mis gibi kahveleri olan bu minik yer kapanmıştı. Kaderimize boyun eğip zincir kahvecilerin yolunu tuttuk ancak ne görelim onlardan biri de kapanmış diğeri ise tadilat için ara vermiş.

- Filmekimi için üç tane filme bilet aldık ve hepsini izleme şansı bulduk. Bilet yakma konusunda efsaneye dönüşmüş bir çift olarak büyük başarı sayıyorum bunu :D

- Woman at War, Mutlu Lazarro ve Zavallı bu Filmekimi'nde izlediğimiz filmlerdi. Hepsini beğendim ancak Woman at War bir başka, detaylarını, görüntülerini ve hikayesini pek sevdim.

- Haftayı tiyatro sezonumuzun ilk oyununu izleyerek tamamladık. İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı'nı izledik. Kişisel bir yorum olarak ben seyirci ile diyalog içinde olan oyunları sevmiyorum. Oyun izleme keyfimi bölüyor gibi hissediyorum. Bu oyunda sevmediğim kısımlar tam da seyirci ile etkileşime geçilen kısımlar. Hayatınızın bir döneminde işsiz kaldıysanız mutlaka tanıdık sahneler olacaktır sizin için de. Oyuncunun performansını ise ayrıca tebrik etmek gerek. 2 perdelik ve tek kişilik oyunda sahneyi doldurmak güç ister, altından kalkabilmişti bence.- Bu arada en sevdiğim sahne Üsküdar Tekel Sahnesi olabilir. Çok seviyorum orada oyun izlemeyi.

- Şimdilik haberler bu kadar. Bol etkinlik ve keyif dolu bir sezon olsun!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder