12 Ocak 2018 Cuma

Günün Notları

Günün Notları başlıklı bir yazı yazmayı özlemişim. Önceden aklıma gelen şeyleri ajandama not alır bunu unutmayıp yazmalıyım derdim, uzun süredir yapmıyorum. Sadece aklıma geleni yazacağım. Konu konuyu açar nasıl olsa.

- 2018 olduğuna inanmakta zorlanıyorum. Saatler ve günler bu kadar sıkıntılı, zor ve tatsız geçerken yılların akıp gittiğine inanmak zor.

- 35 yaşında olduğuma inanmakta da zorluk çekiyorum. Çocukluğum daha dün gibi sanki.

- Uzun süredir özellikle maddi anlamda çok zor günler yaşıyoruz, hayatımızın her anına olumsuz etkisi büyük maalesef. Ama doğum günümde öyle güzel şımartıldım ki! İki saat için bile olsa sıkıntılardan uzaklaşmak iyi geldi. Fotoğraf o anları hatırlatsın diye.


- Geçtiğimiz yıl iki kitabın basımına küçük de olsa katkım oldu, düzeltmenliğini yaptım. Biri İstanbul'un Tarihi, Kültürü ve Yaşamı diğeri ise Mısır Otomobil Kulübü. Kitapçılarda raftan alıp baktığım ve iç kapağında ismimi gördüğüm anın tarifi yok benim için öyle büyük bir mutluluk. Daha önce tecrübem olmamasına rağmen bana inanıp teklifi sunan canım Selin'e de teşekkürü borç bilirim.

- Bu tecrübeden sonra diğer yayınevlerine de düzeltmenlik başvurusu yaptım ama henüz olumlu bir dönüş alamadım. Yine de umudum var.

- Kitap okuma hızıma kavuşmak istiyorum ancak elimde çok fazla kitap kalmadı. Dün eski yazılarımda gördüm bir zamanlar 100 - 150 kitap okunmayı bekliyormuş elimde. Hey gidi günler hey!

- Siegfried Lenz'in Almanca Dersi isimli kitabını okuyorum. 479 sayfalık bir kitabın daha başındayken tavsiye etmek mantıklı değil farkındayım ama yine de ediyorum. Yazarın tasvirlerine hayran kaldım, sanki çok lezzetli bir tatlıyı tadını çıkartarak yiyormuş gibi hissediyorum okurken.

- Vapurda çay ya da kahve eşliğinde kitap keyfi yapmaya bayıldığımı söylemiş miydim? Şu aralar tek lüksüm diyebilirim.
- Blogun temasını değiştirdik sevdicekle. Çok içime sindi, bakıp bakıp duruyorum aklıma geldikçe! 💛

- Tiyatro sezonunu hala açamadım içim buruk :(

- Şimdilik haberler bu kadar.

Kendime not: Bu kötü günler geçecek, umudunu kaybetme... Bu kötü günler geçecek umudu... Bu kötü günler geçecek... Geçecek.
2 yorum:

  1. her şey güzelleşecek, yeter ki kalbimizle inanalım buna :)
    sahlep ise çok severim, canım çekti sanki!!

    YanıtlaSil
  2. Maalesef umudum bitti, çok uzun süre kalpten inanmak da durumu değiştirmedi.

    YanıtlaSil