20 Haziran 2015 Cumartesi

Günün Notları- Yazmayı daha doğrusu yazarak saçmalamayı özledim. Bugün de canım gayet sıkkın olduğuna göre bence şartlar müsait, hadi bakalım!

- Şu an istediğim tek şey anne karnındaymış gibi güvenle, pencereden esen tatlı bir rüzgar ve arka planda duyduğum klasik müzik sesleri ile birkaç saat hiçbir şey düşünmeden uyuyabilmek.

- Hayatım hep beklemekle geçiyor buna alışkınım da bu aralar çok yoruldum ben bu durumdan. Çocukluğumda sevdiğim bir kitaba ya da oyuncağa kavuşabilmek için bayram harçlıklarını bekledim, öğrenciyken çalışıp biraz para biriktirmek ve sezonda istediğim oyunları izleyebilmek için yaz tatillerini bekledim, sınav sonuçlarını bekledim, arkadaşım olmasını istediğim insanların benim değerimi görebilmesini bekledim, ailemin ne kadar yorulduğumu görebilmesini ve üzerimdeki yükü hafifletmesini bekledim, tahlil ve mr sonuçlarını bekledim derin bir “oh” çekebilmek için, sevebileceğim ve beni sevebilecek bir adamı bekledim, merak ettiğim filmi, konseri, sergiyi, çok istediğim o tatile gidebilmeyi, borçlarımın azalmasını hep umutla bekledim. Hala da bekliyorum çoğunu, sonuçları henüz değişmemiş olsa da... Ama bu kez yorgunum gerçekten.

- Bana göre yaz = sandalet, limonata ve konser demektir. Bu sene çok iyi konser haberleri alamadık henüz bence ondan gelmedi yaz! Hı hı evet.

- O değil de Ercan Kesal’ın Peri Gazozu’nu sakın kalabalıkta okumayın, ağlama garantili kitaplardan. İç acıtıyor.

- Bu arada hala değeri bilinmese de bu ülkede Fazıl Say denilen bir gerçek var. Mutlaka ama mutlaka bir kez olsun konserini izleyin, pişman olmazsınız. 43. İstanbul Müzik Festivali kapsamında Süreyya Operası’nda izlemek benim için büyük şanstı.

- Yine aynı festival sayesinde Aya İrini’de Berlin Filarmoni’nin 12 çellistini izledik, büyüleyici bir geceydi, seyirci hariç!

- Bir sonraki notların daha iç açıcı olması temennimle şimdilik öperim.

10 yorum:

 1. emin ol sadece senin değil birçoğumuzun hayatı beklemekle geçiyor yine de umut etmek güzel şey :)) züğürt tesellisi mi yoksa :( o değil de insan kendisinde uygulayamıyor da başkasına ''umudunu kaybetme, herşeyin elbette yoluna girdiği güzel günler de gelir'' cümlelerini ne kadar rahat kurabiliyor....işte saçmalak benim yaptığım gibi olur :))))

  YanıtlaSil
 2. Haberim olsaydı Süreyya Operasındaki konsere ben de giderdim... Takip etmek lazım...Çellistleri de dinlemeyi isterdim. Aptal ben. :((((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İKSV'nin sosyal medya hesaplarını takip etmeni tavsiye ederim, erkenden haberin olur hem :)

   Sil
 3. Ben de seni okumayı özlemişim! :) Ne dicem biliyo musun, ben bazen o bir şeyi bekleme sürecini o şeye sahip olmaktan daha çok seviyorum. Hayale giden süreci yavaş yavaş yaşamak büyük keyif veriyor bana. Tabii ama aciliyetli konular için geçerli değil bu durum, o nedenle acil konulardaki bekleyişin bir anca bitmesi, diğer konularda da anın tadını çıkarman dileğiyle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah çok teşekkür ederim, mutlu oldum! :) Benzer şeyler düşünüyor ve hissediyoruz ama bu aralar aciliyet söz konusu! :)

   Sil
 4. fazıl say'ı izlemek hala yapılması gerekenler listemde ne yazık ki:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım en kısa sürede listeden çıkartırsın diyeyim, gerçekten izlemeli!

   Sil