7 Haziran 2014 Cumartesi

Pilli BebekPilli Bebek, pek çok insanın Behzat Ç. ile sevdiği gruplardan. Kendilerini öncesinde de dinleyen biri olsam da benim için de konserlerine gitme isteği uyandıran diziyle şarkılarının uyumu diyebilirim. İstanbul’a geleceklerini öğrendiğimizde mekanda daha önce konser izlememiş olmamıza rağmen, çok düşünmeden aldık biletleri. Pilli Bebek, Behzat Ç. ve Bomonti seven dört kişi olarak konsere hazırdık.

Ben bazı grupların ya da şarkıların dinlenmesi gereken mevsimler olduğuna inananlardanım. Genelde komik karşılanan bir düşünce farkındayım. Ancak benim için Pilli Bebek yağmurlu günlerin şarkılarını yapan bir grup. Konser günü sanırım benim gibi düşünen biri ya da birileri daha vardı, Mayıs’ın ortasında öyle soğuk ve yağmurlu bir gün olması düşünceme olan inancımı kuvvetlendiriyor!

Pilli Bebek konserleri ile ilgili yapılan yorum genelde kısa olduğu yönündeydi ancak belli ki o gün bu yorumu yalancı çıkartmaya karar vermişlerdi! Sevdiğimiz bütün şarkılar söylendi, biz de eşlik ettik, bol bol Bomonti içildi, Behzat Ç. ve ekibi anıldı. Kısacası güzel bir geceydi.

Eğer siz de Pilli Bebek şarkıları seven ya da Behzat Ç. dizisini özleyenlerdenseniz mutlaka bir konserini yakalayın.

Keyifli seyirler.

7 yorum:

 1. Merhaba;
  Pilli bebek üniversite yıllarımda keşfettiğim bir gruptur benim. Kasedini az dinlemedim zamanında:) Fotoğraf şarkısını çok severdim o zamanlarda şimdi de zaman zaman dinlerim. O zaman sormuştum konseri olmuyordu herhalde faal değillerdi belki de bana hiç denk gelmedi şimdi behsat ç. sonrası yeniden gündemde olmalarına seviniyorum. Eskiden sadece Ankaralılar bilirmiş, üzülürdüm o zaman. Şimdi herkesin bilmesi dinlemesi araştırması hoşuma gidiyor. Ben de gitmek isterim çaldıkları bir yere ne keyifli olur, eski şarkılarla da anılar geçiti yapmış olurum.
  Sevgilerimle:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Tuğba,
   Ben o kadar eski bir hayranları değilim açıkçası. Sadece birkaç yıllık bir tanışıklık bizimkisi. Konserleri Behzat Ç. sonrasında yoğunlaştı sanırım. İstanbul'a da geliyorlar. Eğer burada olduğunda denk gelirsen kaçırma derim. Hem güzel bir nostalji gecesi olur senin için. :)

   Sil
 2. hem Behzat ÇYi özleyen; hem de Pilli Bebek şarkılarını yağmurlu günlerde dinlemeye bayılan biri olarak.. yakalamak için tetikteyim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyleyse ben de duyar ya da görürsem hemen seni de haberdar ediyorum! Umarım yakalayıp özlem giderebilirsin en kısa sürede. :) Bu arada o akşam DJ kabininde Akbaba rolünden tanıdığımız Berkan Şal vardı. Hem muhteşem şarkılar çaldı hem de isteyen herkesle fotoğraf çektirip sohbet etti. Çok naif biri, umarım tanışma şansın olur.

   Sil
 3. Nedendir bilmem, Pilli Bebek'i diziyle birlikte popüler kültürün bir parçası olmadan çok önceleri tanıdığım için sebepsiz bir gurur içindeyim.

  YanıtlaSil