10 Ocak 2014 Cuma

Çehov MakinesiÇehov’un kitaplarını okumayan biri olsanız da karakterlerini bir yerlerde duymuş olabilirsiniz. En azından Vanya Dayı, Üç Kız Kardeş, Vişne Bahçesi gibi birçok kez sahneye uğrayan eserlerini izlemiş olma ihtimaliniz de var. Eğer yazarın tarzına aşinaysanız ya da karakterlerini seviyorsanız, gelebileceğiniz en iyi oyunlardan birindesiniz. Ancak Çehov sizin için uygun bir yazar değilse, kitaplarını ya da oyunları sıkıcı buluyorsanız üzgünüm yanlış oyundasınız. (Oyun esnasında ya da arada çıkan seyirciler bunu ispatladı sanırım.) Ancak yazarın ve karakterlerinin hayranı iseniz muhteşem bir seyir zevkine hazır olun! Yaklaşık 2,5 saat boyunca tanıdık Çehov karakterlerinin yazarı köşeye sıkıştırmasını keyifle izleyebilirsiniz.

İki sezon boyunca tam 5 kez bilet alıp her defasında karşılaştığım bir aksilik nedeniyle gidemediğim oyuna 6.kez bilet alarak gidebildim ve bu kadar ısrara değdiğine inanıyorum. Benim için keyifli bir oyundu, umarım sizin için de öyle olur.

4 yorum:

 1. Birini biz mi yakmıştık Özlemle :)) İnan hala pişmanım :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum yapmıyorum o cümlenin sonundaki dil çıkartma işaretinden dolayı :D

   Sil
 2. Suana kadar izledigim oyunlar arasinda sanirim en cok bunda cikanlar , sıkılanlar oldu! Hele yanimda oflayip puflayan adami gebertesim geldi bian! Ama oyunu begendim, sana da daha once soyledigim gibi :) sonunda oyuna gidebilmene de sevindim ;)

  YanıtlaSil