1 Ekim 2013 Salı

Kumsaldaki Timsah - Elizabeth Peters

Amelia Peabody, babasının bakımını üstlenmiş, evlilik fikrinden uzak, inatçı, kontrolü ele almayı seven, eski dillere meraklı biridir. Babasını aniden kaybettiğinde ve tüm mirasın kendisine kaldığını öğrendiğinde çevresindeki sözde kısmetlerinden kaçma isteğinin de etkisiyle bir seyahat planı yapar, Mısır’a gidecektir. Seçtiği yol arkadaşı rahatsızlanınca tamamen tesadüfi şekilde Roma sokaklarında yeni bir yol arkadaşı bulur. Yeni yol arkadaşı Evelyn ile zorlu bir yolculuğa biraz gecikmeli de olsa başlarlar. Yine tesadüfi şekilde yollarının kesiştiği Walter ve Emerson kardeşler ile Mısır’da macera, gizem, suç, aşk ve aksiyon dolu bir yolculuk geçirirler.

Gece saatlerinde başlayıp, elimden bırakamadan okuduğum kitaplardan biri oldu. Özellikle Mısır ve arkeoloji ilginizi çekiyorsa tavsiye ederim.

4 yorum:

 1. Çok severek okumuştum, şemsiyesi ile kötü adamlara saldıran; piramitlerde cinayet çözen Amelia'ya bayılmıştım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslıcığım, ben en çok kendi gibi birini bulmasına sevindim yahu :) Atışmalarını okumak çok keyifliydi. Ama serinin devamının olmayacağını duyunca çok üzüldüm.

   Sil
 2. Merhabalar;
  Bu kitabı bir yerde daha duymuştum merak ettim doğrusu. Gelirken bir sürü kitap aldım fakat bu hiç aklıma gelmedi:( Yazmayınca unutuyorum..Mısır ve arkeoloji deyince akan sular duruyor bende, üniversitede de mısır arkelojisi dersindeki halimi görmeni isterdim:) Zarfın da yakında yola çıkıyor:) Biraz uzun ara oldu ama ancak Cezayir'e alışabildim tatil sonrasında:)
  Sevgiler çok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tuğba merhaba,
   Öyleyse seveceğin bir kitap diyebilirim :) Hiç önemli değil, ulaştığı taktirde haber veririm sana :)

   Sil