16 Haziran 2012 Cumartesi

Rembrandt ve Çağdaşları - Bir Ülke Değişirken

Başladığı günden beri neredeyse her haftasonu gitmeye çalıştım ancak süresinin uzatılması sayesinde yakalayabildim. Eğer fırsat bulabilirseniz yarın mutlaka ziyaret edin ve resimlerdeki ışık oyunlarını keyifle izleyin.
Ssm'ye kadar gidip diğer sergiyi gezmemek olmazdı. Türk resimlerinden bir seçki. Çok fazla fikir sahibi olmanızı sağlamaz belki ama görmeli.


Sergiler çok özenli ve keyifli ancak sergi ile ilgili hediyelikler pahalıydı. Bir kitap ayracı 4 tl ve çok fazla çeşit yoktu. Van Gogh sergisinde 1 tlye alabiliyorken ve birçok çeşit varken burada biraz mutsuz olmadım desem yalan olur. Yine de 2 çeşit aldım tabi. Birkaç farklı ürün daha beğendim ama Müzekart+ indirimi geçerli olmadığı için almaktan vazgeçtim. Daha fazlasını alabilmeyi çok isterdim.Küçük bir öneri, sergiden çıktıktan sonra hemen yan tarafta yer alan Sütiş'i mutlaka ziyaret edin. Çok keyifli, hareketli bir ortam ve güzel bir manzarası var.

6 yorum:

 1. Okurken gülümsedim :) Genellikle SSM'den sonra ben de Sütiş'te otururum çünkü. Pahalı olduğu konusunda hemfikirim. Net fiyat hatırlamıyorum ama örneğin "inci küpeli kız" normal fiyatından çok daha yüksekti. Ben sergiden sonra kitapla ilgilendim mesela, daha önce ilgimi çekmiyordu ama fiyatı görünce dışarıdan alırım diye vazgeçtim.

  YanıtlaSil
 2. Kitap, dışarıya göre çok çok farklı değildi. Ssm'de 15 tl, dışarıda ise ortalama 12 tl ama diğer ürünler gerçekten pahalıydı.

  YanıtlaSil
 3. Ben hiç bişey almadan cikanlardanim... Sanki almayalım diye özen gösteriyorlar :( ama sergi güzeldi :)

  YanıtlaSil
 4. Sevdiğim bir Taksim Meydanı resminin basıldığı kitap ayracı vardı onu almadan duramazdım Esra :) Ama ben gezdiğim sergi ile ilgili şeyler de almak isterim...

  YanıtlaSil
 5. aynı kitap ayraçlarını seçmişiz :)

  YanıtlaSil