29 Ağustos 2010 Pazar

Günün Notları
- Daktilom olsun istiyorum. Siyah olsun istiyorum, sağlam olsun ama çok yeni olmasın. Gıcır gıcır parlamasındansa yaşanmış bir eskilik olsun istiyorum. Hatta A harfi silinmiş olsun ama ben onun orada olduğunu bileyim istiyorum. Fotoğraftakine benzer bişey olsun istiyorum. (İnternetten almak istemiyorum, güvenemiyorum. 10 senedir istiyorum ama hala alamadım. Daktilosu olan ve satmak isteyen ya da bu özellikte bir tanıdığı olan varsa ve yanıt dönerse süper olur :) Zor ihtimal biliyorum ama denemekten ne çıkar?)

- Carlos Ruiz Zafon'un kitabı "Rüzgarın Gölgesi"ni okuyorum. Etkileyici bir kitap. En azından şimdilik öyle :)

- Yeni favorim ZAZ - JE VEUX albümü. Albümün tamamını tavsiye ederim, eğlenceli şarkıları var.

- Şehir Tiyatroları Yaz Oyunları programı açıklandı ve ben büyük hayal kırıklığı yaşıyorum ! İki senedir oynayan oyunlar var yine... Gözlerim Tarla Kuşuydu Juliet'i aradı ama programda yok maalesef :( Bu sene açıkhavada tiyatro keyfi yok. İlgilenenler için oyunlar ve tarihleri ; İstanbul Efendisi 14 Eylül 2010 Salı, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz 16 Eylül 2010 Perşembe, Devr-i İstanbul (ücretsiz) 18 Eylül 2010 Cumartesi, Lüküs Hayat 19 Eylül 2010 Pazar.

- Tiyatro eleştirmeni olmak istiyorum. Tüm işim oyun izleyip yorumlamak olsun. Mesai saatlerim istediği kadar esnek olabilir, farketmez.

- Sonbahar gelsin, hava soğusun ve sürekli yağmur yağsın istiyorum.

- Bir sevgilim olsun istiyorum. Hayattan zevk almasını bilen, tiyatro seven, kitap okuyan, her konuda söyleyecek bişeyleri olan, istiklal caddesini seven, üşenmeyen, gezmeyi çok seven ama en çok gezinin sonunda eve dönüşleri seven, Tom Waits dinleyen, en sevdiğim rengin kırmızı, en sevdiğim aksesuarın küpe, en sevdiğim çiçeğin papatya olduğunu bilen zorlama günlerde kırmızı gül göndermeyen, sabahları "günaydın" demek için aradığımda sabahın köründe ne arıyorsun demeyen ama aramayınca da trip yapmayan, her sıkıntımı paylaşabileceğim her sıkıntısını benimle paylaşan, yalan söylemek zorunda hissettirmeyen ve hissetmeyen, klasik filmleri seven, karikatüre bayılan, gündemi takip eden, Türkçe'yi düzgün kullanan, iyi gün kadar kötü günde de yanımda olabilecek aynı zamanda kötü gününde önce beni yanında isteyecek olan, siyahla beyazı ayırt edebilen, karşıt görüşlere de saygı duyabilen, maçı stadda izlemeyi seven, konser düşkünü, yeri geldiğinde rakı da içebilen, sohbeti hoş, hediye almayı ve vermeyi görev saymayan, beni kırmayıp tango öğrenmek için benimle birlikte çabalayabilecek, yeri geldiğinde küfretmesini bile bilen ama genelde saygılı ve terbiyeli, limon kolonyasına burun kıvırmayan, şiir sevmese bile Orhan Veli şiirlerini bilen birini istiyorum. Elini vicdanına koy ve söyle, çok şey mi istiyorum :)

- Spor Toto oynamak ve 15 maçın sonucunu bilmek istiyorum.

- Evet bunların hepsini istiyorum !