19 Aralık 2010 Pazar

Micmacs à tire-larigot


Micmacs, bayılarak izlediğimiz Amelie'nin yönetmeni Jean-Pierre Jeunet'in 2009 yapımı filmi. Amelie'den aşina olduğumuz birçok oyuncu bu filmde de var. Yönetmen, masal anlatmayı çok seven bir bir çocuk taşıyor içinde, bu kesin. Belli ki hala ondan kopmamış. İyi ki kopmamış.

Micmacs, Bazil'in ve onun keyifli intikam planının hikayesi. Bazil, zamansız patlayan bir mayın nedeniyle babasız ve annesiz yetişen bir çocuktur. 30lu yaşlarında iken çalıştığı video dükkanında bir kaza kurşununun başına saplanması şansızlığını da sahip olur. Bu olaydan sonra hem işsiz hem de evsiz kalır. Sokaklarda yaşamaya başlar. Bir gün onun gibi evsiz kalmış bir grupla tanışır. Bu gruptaki herkes sokaklarda buldukları eşyaları tekrar çalışır hale getiren, hepsinin ayrı bir yetenek sahibi olduğu, hem sıcak hem de eğlenceli insanlardır. Bazil de bu insanlardan biri olur.

Bazil için hem babasız kalmanın hem de başında taşımak zorunda kaldığı kurşunun intikamını alma zamanı gelmiştir. Arkadaşlarının da yardımıyla planlar yapar ve uygulamaya başlarlar.

Hiçbir intikam bu kadar eğlenceli, keyifli ve anlamlı olmamıştır sanırım. Filmin konusu, oyuncuları, renkleri muhteşemdi. Şiddetle tavsiye ederim :=)

6 yorum:

 1. şahane bir filme benziyor :) bulup izleyeceğim.

  YanıtlaSil
 2. Kesinlikle şahane, izlenesi bir film!
  Şiddetli tavsiye için de teşekkürer :)

  Masalsı bir anlatımı var, ki masallara hepimizin ihtiyacı var :))

  YanıtlaSil
 3. benim aynı masala tekrar ihtiyacım var sanırım, en kısa sürede yeniden izlemeliyim :) ve şiddetli tavsiyelerim devam edecek :)

  YanıtlaSil
 4. içinde seksi ve aşkı laçkalaştırmamış, inanılmaz görsellere sahip mütüüüüş bir film bu, çok isabetli bir şiddetle tavsiye olmuş kesinlikle..

  YanıtlaSil