4 Nisan 2010 Pazar

Testosteron

Şarkıcı gelin ve ünlü biyolog damadın nikahı esnasında en önemli an gelmiştir. Damat "Evet" der ancak gelin " hayır, gönlüm başkasında" diyerek aslında olayla hiç ilgisi olmayan, orada görev amacıyla bulunan bir gazeteciyi gösterir. Tabi biz bu detayları aslında nikah sonrası eğlenmek için kapatılan ancak şimdi farklı bir amaçla bir araya gelinen barda erkeklerin kapışması esnasında öğreniriz.

Öncelikle Tarantino'nun kült film mertebesine ulaşan filmlerinden Rezervuar Köpekleri'nin bir sahnesini izlemeye başlıyoruz. Ardından barın garsonunun bir çatal ile mücadelesi. (Açıkcası garsonla çatal arasında yaşanan kavgayı daha doğrusu oyuna katkısını çok anlamadım diyebilirim. Karşısındakine bir çatal değil de sevgilisiymiş gibi davranıyordu ve ilişkilere bakış açısını, tavrını özetliyor gibiydi bu kadarına tamam ama çok uzatılmamış mıydı?) Ancak aniden bir kargaşa başlıyor ve içeri kavga eden birkaç erkek yani beklenen düğün kafilesi giriyor :) Ve oyun bundan sonra başlıyor...

Oyun eğlenceli, konu hepimizin dertli olduğu bir konu, oyunculuklar başarılı (Hepsi çok çok iyiydi ama Onur Ünsal daha bir dikkat çekiciydi sanırım.) yani aradığınız herşeyi fazlasıyla bulabileceğiniz keyifli bir oyun.

2 yorum:

  1. Geçen hafta 7 Şekspir Müzikali'ne gittim.Şimdi sıra bunda :)) Ancak Mayıs'a bilet bulunabiliyor ama :(

    YanıtlaSil
  2. Bu oyun için sanırım 20 gün önceden bilet aldım. Ama "7" için ancak Mayıs ayına yer bulabildim :)

    YanıtlaSil