1 Mart 2010 Pazartesi

SolinoRosa ve Romano çifti çocukları Gigi ve Giancarlo ile birlikte yaşadıkları Solino kasabasından Almanya'ya göç eder. Aslında bu göçü isteyen yalnızca ailenin reisi ! Romano'dur. Anne Rosa vatanından ayrılmayı istemez.

Almanya'ya geldiklerinde uyum konusunda sıkıntı yaşarlar. Romano bulduğu işte uzun süre kalamaz ve işten ayrılır. Rosa dilini bilmediği, insanları ile iletişim kuramadığı, manavda gördüğü sebze ve meyvelerin bile ne olduğunu anlayamadığı bu ülkede kalmak istemez ve her olayda vatanına dönmek istediğini dile getirir. Çocuklara gelince ; Gigi kardeşlerden küçük olanıdır. Fotoğraflara bayılır ve büyüdüğünde film çekmek ister. Giancarlo ise bazen hırsızlık yapan, genellikle Gigi'nin gölgesinde kalan ve bu nedenle kıskançlık yaşayan büyük kardeştir. Rosa'nın teklifi ile bir pizzacı açmaya karar verirler. Zamanla kendilerine yer edinmeye ve alışmaya başlarlar. Kardeşler ise büyümenin, özgürlüğün ve aynı kıza aşık olmanın etkisi ile birbirlerinden kopmakta aynı zamanda babalarından da uzaklaşmaktadır...

Film gerçekten başarılı. Şu ana kadar izlediğim tüm Fatih Akın filmlerinde olduğu gibi bu filmde de müzik çok iyiydi. Tavsiye ederim.

2 yorum: