14 Şubat 2010 Pazar

İntiharın Genel Provası


Borca batmış, herşeyini kaybetmiş, sağlıklı ! bir adam intihar için Tuna Nehri Köprüsü'nü seçer. Tam intihar edeceği anda bir balıkçı onu vazgeçirmeye çalışır çünkü adam intihar ederse balıkçının ağına takılacak ve geçim kaynağını yok edecek, çocuklarını aç bırakacaktır. Ardından adamın sevgilisi gelir ve intihar ederse kendisinin geleceğinin ne olacağını, kiminle evleneceğini sorar. Adamın sevgilisinin ardından ise 200 Norveç'li turist taşıyan geminin kaptanı gelir ve adam intihar ederse 200 Norveç'li turiste zarar geleceğini ve uluslararası bir skandal olacağını söyler ! Yani adamın intihar etmemesi için adam dışında herkesin kendince sebepleri vardır !

Adam, bir mimardır. Bunu öğrenen kaptan, iş adamı olan abisinden adam için bir iş ayarlar. İş görüşmesi esnasında iş adamının psikolog kardeşi adamı test eder ve işe alımını uygun görür ! Böylelikle adamın intihar etmemesine pişman olacağı süreç başlar !

Oyun özellikle yarısından sonra hareketleniyor ve özellikle finaliyle keyiflendiriyor. Finali anlatmak izlemeyenlere büyük haksızlık olacağı için susuyorum :))

Oyuncuların tek tek ve ekip olarak performansları muhteşem. Özellikle Serhat Mustafa Kılıç 4 farklı karaktere (hatta 5 diyebiliriz:)) bürünerek performansı ile şaşırtıyor.

Oyunun tanıtımında yer alan "Kurt, neden ot yemez ? " sorusuna ise finalde tokat gibi bir cevap geliyor !

Tavsiyemdir.
Not: Bu arada oyunun afişine bayıldım. Keşke bir yerlerden edinme imkanı olsaydı !

2 yorum:

  1. Bu sene izlediğim oyunlar içinde ilk 3'e alıyorum "intihar'ın genel Provası"nı.
    Bence de iyi ki sonunu yazmamışsın :) :)

    YanıtlaSil
  2. bu sene çok iyi oyunlar izledim ilk 3 değil ama ilk 5'e kesin girer benim için :))

    YanıtlaSil