7 Şubat 2010 Pazar

Bakhalar

Şehir tiyatrolarında şu ana kadar izlediğim en farklı oyun. Sözlü diyalogtan çok müzik, dans/hareket ve oyunculuğun ön planda olduğu performans tiyatrosu diyebileceğim bir oyun. Keyifle izledim. Tüm tiyatro severler tarafından anlaşılmasını ve gerektiği ilgiyi görebilmesini dilerim.

" Ne pahasına olursa olsun hizmetindeyiz Dionisos'un. Aklı olan yalnız biziz, ötekiler aptal !"

11 yorum:

 1. Bu hafta benim içinde tiyatro doluydu. Şehir tiyatrosunda Sait Faik hikayeleri ile dolu bir oyun seyrettimve tek kelie ile mükemmeldi adı Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye (detayını sonra vericem). Mutlaka tavsiye ederim. Birde Kafes geliyor müthiş bir oyun olacak, takipteyim, bilet bulmak biraz zor çünkü bilirsin.

  YanıtlaSil
 2. sinem, "meraklısı için öyle bir hikaye"yi geçen sezon izlemiş ve çok beğenmiştim. (Naşit Özcan gerçekten mükemmeldi)Bu sezon da izlemeyi isterim. Bilet bulmanın ne kadar zor olduğunu bilmez miyim ? Yoğun çabalarım sonucunda "Kafes" için nihayet önümüzdeki cumartesi için yer bulabildim :))

  YanıtlaSil
 3. şehir tiyatrolarını ben de çok severim.. bu oyunu merak ediyordum beğenmene sevindim,ben de gideyim :)

  YanıtlaSil
 4. meltem, gerçekten farklı bir oyun ama kolay kolay anlaşılabileceğini sanmıyorum. oyunun yarısında dışarı çıkanlar oldu maalesef :(

  YanıtlaSil
 5. Selam Banu :) Noni's Store'daki mesajını gördüm, istersen penguenlerden senin için yapabilirim demek istedim :) Sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Merhaba Noni :) tekrar yanıt yazdım, çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 7. neden ben bir süredir tiyatroyu ihmal ettim, bak okuyunca kzıdım kendime

  YanıtlaSil
 8. kendini affettir kendine ve yakın bir tarihte varsa "vahşet tanrısı" ile tekrar sahneye dön derim :))

  YanıtlaSil
 9. Merhaba, Bakhalar adlı oyunu 2 Mayıs pazar günü izleme fırsatım oldu. Yıllardır tiyatroya giden biri olarak ilk defa fazla sayıda izleyicinin oyundan çıktığına şahit oldum. Sanıyorum ki bu kadar emek ve zaman harcanan oyunun temsil ömrü kısa olacak. Beğenmediğimi belirtmeliyim.

  YanıtlaSil
 10. Duygu, zevkler tartışılmaz. Her oyun mutlaka beğenilecektir gibi bir kaide de yoktur tabi :) Ama bu oyun en azından cesareti nedeniyle bile ilgiyi hakediyor bence.

  YanıtlaSil