27 Kasım 2009 Cuma

Tarla Kuşuydu Juliet
"..Zaten sizde birazcık incelik olsaydı eserinizin adını Juliet ve Romeo koyardınız, Sayın Shakespeare ! "

Yazıya iddialı bir cümleyle giriş yapayım :) Henüz sezon başındayız ancak bana göre Şehir Tiyatrolarının en keyifli oyunu bu !

Biletimi günler öncesinden almama rağmen yorgunluğun ve keyifsizliğin etkisi ile gitmekten vazgeçmiştim. Planım eve gidip depresif bir hava içerisinde sızlanmaktı ! Ancak öğleden sonra yine ani bir değişiklikle oyunu izlemeye karar verdim. Ne iyi yapmışım ! Oyundan çıktığımda yorgunluğum ve keyifsizliğimden eser yoktu :)

Oyuna gelince, hepimizin bildiği klasik Romeo ve Juliet hikayesinde bilinen finalin gerçekleşmediğini ve kahramanlarımızın 29 yıl 8 aylık evli olduğunu düşünün :) Her evlilikte yaşanan problemler ve buna ek olarak problemli bir kız evlat ! Ve tüm bunlara dayanamayıp bu hengameye katılan Shakespeare !

Sahne dekoru, müzikler ( canlı performans ), karakterler ( hepsi muhteşemdi ama favorim Rahip Lorenzo ), oyunculuklar kısacası herşey mükemmeldi. Katkısı olan herkesin emeğine sağlık.

Oyundan çıktığımda aklımda sahneler, fonda mırıldandığım bir melodi ;

Aşık ol, haydi durma
Aşık ol, sakın korkma
Aşık ol, vakit varken aşık ol !

Mutlaka izleyin, izlettirin, keyiflenin :)

3 yorum:

  1. bu oyunu seyredeli haftalar geçti, ama hala sahneler gözümün önünden gitmiyor. tekrar sahnelendiğinde yeniden izlemek için sabırsızlanıyorum.

    YanıtlaSil
  2. hande, üzülerek bir duyumu paylaşayım ; sanırım özlem türkad ibbden istifa etmiş. oyun için sevinç erbulak düşünülüyormuş. (onu da çok severim ama özlem türkadı özleyeceğimizi düşünüyorum.)

    YanıtlaSil
  3. üzüldüm gerçekten. engin alkan ve özlem türkad'ı 7Numara adlı diziden beri beğenerek izliyordum. beni en çok çağlar çorumlu şaşırttı. dizilerde bence vasat bir oyuncu gibi gözüküyor. ama shakespeare rolünde ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu gösterdi.

    YanıtlaSil